Včerejší obchodování se vyvíjelo podobně jako předchozí den. Koruna spolu s regionem mírně posilovala bez většího stimulu k pohybu. Kurz i nadále nachází kolem úrovně 25,40 EUR/CZK.

Celý region byl tažen atraktivností polského zlotého, kterému ke včerejšímu posilování pomohly i výsledky maloobchodních tržeb.

Dnešní dopoledne se odvíjí v podobně klidném tónu. Index IFO i přes lepší výsledek zatím trhy nerozhýbal. Ty čekají na odpolední americká makrodata, která by měla přinést větší volatilitu.

Středoevropské měny také zatím zůstávají poblíž včerejších závěrečných úrovní. V regionu je na programu zasedání polské centrální banky, které by však nemělo přinést překvapení v podobě změny úrokových sazeb.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru