Wüstenrot hypoteční banka, která patří na trhu k malým bankám, v prvním pololetí zvýšila meziročně zisk po zdanění na 26,4 milionu korun z loňských necelých 2,1 milionu korun. Vyplývá to z výsledků uvedených na webových stránkách banky.

Zisk podle člena představenstva Wüstenrot hypoteční banky Jana Vlčka rostl především díky významnému zvýšení výnosů z úroků, za kterým stál pozitivní vývoj hypotečních obchodů. Objem poskytnutých hypoték ale Vlček neuvedl. Celý tuzemský hypoteční trh meziročně klesl o zhruba třetinu. "Kromě toho se dařilo udržet provozní náklady na úrovni srovnatelné se stejným obdobím předchozího roku i nízký podíl klasifikovaných (problematických) úvěrů na celkovém portfoliu," dodal.

Zisk z finanční a provozní činnosti stoupl meziročně o takřka 90 procent na 73,9 milionu korun a objem úrokových výnosů, hlavní zdroj výnosů banky, narostl meziročně o více než 70 procent na takřka 187 milionů korun.

Refinancování hypotečních úvěrů 

Wüstenrot hypoteční banka se zaměřuje především na hypoteční úvěry poskytované občanům na účely bydlení. V posledních dvou letech nabízí též refinancování hypotečních úvěrů. "Právě v této oblasti jsme velmi úspěšní, podíl hypoték určených na refinancování dříve poskytnutých úvěrů na bydlení činí v tomto roce zhruba 20 procent," dodal Vlček.

Wüstenrot hypoteční banka vznikla zápisem do obchodního rejstříku v prosinci 2002. Její základní kapitál je 600 milionů korun. Wüstenrot hypoteční banka patří do finanční skupiny Wüstenrot.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru