Prosincový kontrakt zlata v průběhu pátečního obchodování posílil o více jak 13 dolarů na 954 dolarů za trojskou unci. Stalo se tak v důsledku vlny optimismu na akciových trzích, která poslala hlavní indexy do zelených číslech (Dow Jones 1,67%, S&P 500 1,86%, NASDAQ 1,59%). Nejdůležitějším makroekonomickým ukazatelem toho dne bylo ohlášení výsledků ohledně prodejů již jednou vlastněných domů, jehož výsledek dokonce předčil očekávání trhu, když prodeje existujících domů v červenci vyskočily o vysokých 7,2%. Dalším faktorem, který přimělo obchodníky nakupovat zlato, byla ropa. Ta se v pátek na světových trzích dostala na nejvyšší úroveň v tomto roce poté, co barel americké ropy WTI překročil úroveň 74 dolarů. Obchodníci tento týden budou vyčkávat spíše až na středeční zveřejnění výsledků z nemovitostního sektoru v podobě prodejů nových domů v USA a také na konec týdne, kdy vyjde index spotřebitelské důvěry reportovaný Univerzitou v Michiganu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru