Koruna v pátek oscilovala kolem úrovně 25,50 a krátce zpevnila až na 25,40 CZK/EUR, což je nevyšší úroveň koruny za posledních 8 měsíců. Koruna kopírovala vývoj v regionu, kdy ostatní měny (zloty, forint a leu) si připsaly výraznější zisky na úrovni 0,5-0,7% v reakci na slábnoucí dolar.
Koruna k dolaru zpevnila o 10 haléřů na 17,80 CZK/USD a krátce koruna zpevnila až na 17,70 CZK/USD, což je 10-měsíční maximum koruny.
Dolar k euru dopoledne prudce propadl z 1,422 na dvoutýdenní minimum 1,433 USD/EUR v reakci na nečekaně vyšší nárůstů indexu nákupních manažerů v průmyslu a ve službách v Evropě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru