Nejvíce v ČR sází lidé od 40 do 49 let, kterých je více než 36 procent. Loteriím se věnuje i 5,9 procenta respondentů ve věku od 12 do 19 let. Této zálibě se přitom více věnují muži než ženy.

Nejvíce lidí sází na losované hry jako jsou Sportka a Šťastných 10. Tento způsob sázení využívá téměř 85 procent dotázaných.

Téměř čtvrtina lidí využívá kurzovních sportovních sázek, zatímco stírací losy preferuje více než 13 procent sázejících.

Hazardním hrám jako je například ruleta se věnuje 5,3 procenta lidí, sportovním nekurzovým hrám 4,2 procenta a výherním automatům 0,7 procenta respondentů.

Češi letos prosázeli na sportovních sázkách přes 12 miliard - čtěte ZDE

Sazka chce překreslit mapu hazardu a ovládnout kurzové sázky - čtěte ZDE

Stát sestavil mapu hazardu. Víme, kde se nejvíc točí miliony v hernách - čtěte ZDE

Podle lednových údajů je v ČR přes sto tři tisíc míst, kde je možné sázet či hrát hazardní hry. Nejvyšší procento má například Praha, Ostravsko či celé západočeské pohraničí. V čele žebříčku hazardu je Praha. Nejvíce heren, kasín nebo sázkových kanceláří má Praha 4.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru