Včerejší průběh na eurodolaru nepřinesl větší změny. Po ranním průzkumu (Zew) euro krátce posílilo, nicméně kurz se v dalších hodinách vrátil na pondělní závěrečné hodnoty. Evropské akciové trhy skončily mírně v zelených číslech a americká seance na ně navázala. Eurodolar tak měl opět po otevření americké burzy opět podporu v růstu. Celkově se však stále jedná o prádzninový režim, kdy trhy si trhy vybírají dny s realitně slušnými denními pohyby a dny v nudnějším bočním směru.

Česká koruna včera navázala na pondělní obrat a mírně posílila. Za tímto vývojem nestály žádné domácí ani regionální informace. Stále jsme ve vleku sentimentu na akciových trhů.

Prázdninový režim stále pokračuje. Koruna by se měla pohybovat se střídavými výkyvy v jedno korunovém pásmu kolem úrovně 25,60.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru