Včerejší průběh na eurodolaru nepřinesl větší změny. Po ranním průzkumu (Zew) euro krátce posílilo, nicméně kurz se v dalších hodinách vrátil na pondělní závěrečné hodnoty. Evropské akciové trhy skončily mírně v zelených číslech a americká seance na ně navázala. Eurodolar tak měl opět po otevření americké burzy opět podporu v růstu. Celkově se však stále jedná o prádzninový režim, kdy trhy si trhy vybírají dny s realitně slušnými denními pohyby a dny v nudnějším bočním směru.

Česká koruna včera navázala na pondělní obrat a mírně posílila. Za tímto vývojem nestály žádné domácí ani regionální informace. Stále jsme ve vleku sentimentu na akciových trhů.

Prázdninový režim stále pokračuje. Koruna by se měla pohybovat se střídavými výkyvy v jedno korunovém pásmu kolem úrovně 25,60.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru