Cena ropy klesla pod 67 dolarů za barel. Co je důvodem tohoto poklesu a co můžeme očekávat během dne?
Na dnešek jsme obecně negativně naladěni -roste index volatility Vix a poměrně silně klesly akcie v Shangai-obě jsou signály možného silnější averze k riziku. Právě publikovaná data PPI v Německu /klesl nejvíce za posledních 60 let/ nedavají pozitivní náladu. Pro dnešek čekáme pokles cen ropy až na 67,70 usd/barel.

Jaký čekáte vývoj na trhu se zlatem?
Velmi podobně jako na trhu ropou. Pokud trh neprožívá obrovskou volatilitu jako v říjnu a listopadu, pak ropa a zlato jdou ruku v ruce. Proto i na zlatu jsme negativně naladěni, s cílem 932 USD/unce.

Co dnes můžeme čekat na eurodolarovém trhu?
Očekávání poklesu cen akcií a komodit nás vede k přesvědčení o poklesu EURUSD, tedy posílení USD a oslabení EUR. Na dnešek očekáváme přibližování k úrovni 1,4050.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru