Závěr týdne nepřinesl na eurodolaru prorazeni úrovně 1,43. Z bočního trendu dostala eurodolar až odpoledni spotřebitelská důvěra. Trhy obrátily do červených čísel a přinesly korekci, která již byla na spadnutí každým dnem.

Ve středoevropském regionu byl vývoj kopírován hlavními trhy. Ostatní měny kromě koruny celkově oslabovaly především během americké seance. Koruna si však nepřipsala výraznější ztráty. Vůči dolaru zakončovala na hodnotách, kde i týden začínala, kolem 18,10.

Vůči euru se obchodovala v úzkém pásmu s tendencí mírného posilování nad 25,60 EUR/CZK.

Dnes dopoledne však již česká měna plně kopíruje oslabující region. Na programu nejsou významnější makrodata. Z domácích výsledků jsme se dočkali indexu cen výrobců (v červenci pokles o 4,9 procenta).
Pro reálné obchodování je však důležitější zda pozitivní nálada trvající několik týdnů bude pokračovat a zda páteční pokles budeme považovat pouze za korekci dalšího růstu trhů, a tedy posilování regionálních měn.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru