Největší islámská banka v Kuvajtu bude investovat do nemovitostí v USA 450 milionů dolarů (8,15 miliardy Kč). Kuwait Finance House (KFH) oznámila, že s americkým vlastníkem obytných realit UDR Inc. bude kupovat domy ve velkých amerických městech v rezidenčních čtvrtích, kde žijí lidé s vysokými příjmy.

Jde o druhou významnou západní investici států z Blízkého východu za poslední dny. V pátek oznámil Katar, že koupí deset procent německé společnosti Porsche SE a 17 procent kmenových akcií Volkswagenu. Investice Kataru se odhaduje na více než deset miliard dolarů.

Ze zprávy, kterou KFH zveřejnila na internetu, bude islámské bance patřit 70 procent společného podniku a americkému UDR 30 procent. Smlouvu o tom podepsali představitelé obou stran v pátek v Londýně.

Státy z Perského zálivu byly v poslední době čím dál opatrnější v investicích do zahraničních aktiv. Přiměla je k tomu světová hospodářská krize, která srazila poptávku a ceny nejen u nemovitostí, ale i u ropy. Její export je pro Blízký východ významným zdrojem příjmů, připomněla agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru