Americké akcie ve čtvrtek posílily. K růstu přispěla maloobchodní firma Wal-Mart Stores, která díky svým výsledkům hospodaření pomohla vyrovnat ztráty způsobené nepříznivými statistickými údaji o maloobchodních tržbách a zaměstnanosti.

V závěru obchodování index Dow Jones vzrostl o 0,39 procenta (36,58 bodu) na 9398,19 bodu. Širší index S&P 500 posílil o 0,69 procenta (6,92 bodu) na 1012,73 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 0,53 procenta (10,63 bodu) na 2009,35 bodu.

Akcie Wal-Martu, největší maloobchodní společnosti na světě, stouply o 2,7 procenta. Firmu podpořily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, které byly lepší, než se čekalo, a také příznivý výhled na celý rok.

Celý maloobchodní sektor si však příliš dobře nevedl. Důvodem byla zpráva ministerstva obchodu, že maloobchodní tržby v USA za červenec klesly o 0,1 procenta, zatímco analytici očekávali díky vládnímu programu šrotovného růst tržeb.

Náladu na trhu zhoršila i zpráva, že počet osob žádajících nově o podporu v nezaměstnanosti stoupl minulý týden o 4000 na sezoně upravených 558.000. Ekonomové naopak čekali pokles počtu žadatelů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru