Vládní agentura CzechInvest má podle průzkumu Světové banky nejlepší internetové stránky ze všech agentur na světě, které se zabývají získáváním zahraničních investic. Světová banka porovnávala internetové stránky 213 investičních agentur z celého světa a nejlépe dopadl právě CzechInvest.

Pověřená generální ředitelka CzechInvestu Alexandra Rudyšarová uvedla, že Světová banka ve své studii ocenila přehlednost internetových stránek CzechInvestu, přesnost textu a podrobné informace k jednotlivým sektorům průmyslu včetně případových studií k vybraným úspěšným investicím.

"Internetové stránky agentury CzechInvest jsou dostupné v šesti světových jazycích tak, abychom byli snadno dostupní co nejširší skupině potenciálních investorů," podotkla Rudyšarová.

Stránky na míru průmyslu 

Světová banka si na webu CzechInvestu podle Rudyšarové cení také rozsáhlých interaktivních sektorových databází českých dodavatelů. "Síla databází spočívá v tom, že jsou připravované přímo na míru potřebám průmyslu, takže není třeba proklikávat se balastem nerelevantních údajů," uvedla Rudyšarová.

Na internetové stránky www.czechinvest.org podle Rudyšarové měsíčně zavítá více než 50 000 návštěvníků, přičemž většina z nich zamíří na českou variantu stránek. "Vedle vlastních internetových stránek CzechInvest v poslední době využívá i prezentace na sociálních sítích. K nalezení je na serveru YouTube i na Facebooku," dodala mluvčí CzechInvestu Lucie Kocourková.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru