Česko-slovenská finanční skupina J&T v loňském roce více než zdvojnásobila čistý zisk na 106,03 milionu eur (zhruba 2,7 miliardy Kč) z 50,13 miliardy eur předloni. Její aktiva měla hodnotu 3,46 miliardy eur (asi 89 miliard Kč). Informoval o tom ve středu mluvčí J&T Maroš Sýkora.

"Uplynulý rok rozhodně nebyl lehký. Celosvětová krize naplno dolehla na trhy, na kterých působíme. Schopnost skupiny růst i v době, kdy padli globální hráči, považuji za důkaz její vnitřní síly a potvrzení pevnosti pilířů, na kterých ji uplynulých 15 let budujeme," uvedl prezident skupiny Jozef Tkáč.

Skupina J&T se zabývá privátním a investičním bankovnictvím a podniká rovněž v turistickém ruchu, energetice či médiích.

Registrovaný holding na Kypru

Skupina J&T v minulých dnech zaregistrovala na Kypru víc než půl roku připravovaný Energetický a průmyslový holding. Podíl v něm má mít i nejbohatší Čech Petr Kellner.

Do majetku holdingu by měly patřit i podniky nakoupené J&T, jejichž hodnota se oceňuje nejméně na 20 miliard korun. Holding má podle obchodního registru základní kapitál ve výši osm miliard korun. Majitelem je však kyperská firma Khasomia Limited, která ze sta procent patří J&T, napsal slovenský server sme.sk.

"Holding je stále v procesu vzniku a jeho finální struktura bude dotvořená v průběhu několika následujících týdnů," uvedl mluvčí J&T Martin Maňák.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru