Nizozemská finanční společnost ING se ve druhém čtvrtletí letošního roku vrátila po třech předchozích čtvrtletích ve ztrátě do zisku. Přesto výše zisku nedosáhla odhadů analytiků a vyšphal se "jen" na 71 milionů eur. Ještě vloni ve srovnatelném období skončil čistý zisk 1,92 miliardy eur. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk až 275 milionů eur. Ztráty ze špatných úvěrů činily 852 milionů eur, zatímco analytici počítali se ztrátami jen 776 milionů eur.

Bankovnictví bylo těžce zasaženo finanční krizí a sama ING loni v říjnu obdržela na pomoc deset miliard eur. V rámci restrukturalizace probíhá ve společnosti snižování nákladů, jehož součástí by mělo být zrušení poboček v deseti ze 48 zemí, ve kterých působí. Mluvčí české pobočky ING Alexandra Gjurić už dříve ale uvedla, že České republiky a Slovenska se plánovaný odchod společnosti netýká. Dále pak firma plánuje prodat majetek za šest až osm miliard eur.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ING Bank. V současnosti ING v Česku nabízí služby a produkty v oblasti korporátní i retailového bankovnictví, životního i penzijního pojištění a spoření, jakož i investování a správy aktiv. V České republice je její součástí ING Bank, ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru