Více než toto úterý pražská burza propadla naposledy 22. června, upozornil Josef Němý z Komerční banky. Tehdy PX ztratil téměř 3,6 procenta. Na úterním oslabování se nejvíce podílely banky, které reagovaly na pokles většiny velkých západoevropských bank, dodal.

Akcie Erste Bank spadly o 6,13 procent na 671,20 koruny a cenné papíry Komerční banky ztratily 4,86 procenta na 3330 korun. Výraznou ztrátu 6,75 procenta na 123 korun si připsaly cenné papíry těžební firmy NWR. O více než tři procenta na 481 korun spadly akcie mobilního operátora Telefóniky O2.

Naopak dobrá nálada podle Němého panovala v realitním sektoru, kde si vysoké zisky i při absenci nových zpráv připisovaly Orco i ECM. Akcie Orka vzrostly o výrazných 11,54 procenta na 220,80 koruny. Cenné papíry ECM si polepšily o více než šest procent na 355 korun. Na pondělní silný růst navázaly dalším posílením také akcie mediální CME, a to o 2,85 procenta na 473,10 koruny.

Objem obchodů v systému pro nejlepší akcie SPAD byl 2,746 miliardy korun. Průměrný objem obchodů za poslední rok je přitom 4,248 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru