Je těžké brát současné oživení akciových trhů tak, že je odůvodněno fundamenty. To neplatí pouze pro země střední a východní Evropy (CEE), ale jde o celosvětový jev. Například v USA se skutečný růst v příštím roce 4,25% aktuálně oceňuje do akcií. Je dost těžké počítat s tím, že akcie stoupnou výše z aktuálních úrovní za předpokladu, že by to vyžadovalo ještě vyšší růst HDP. Avšak podíváte-li se na trhy z krátkodobějšího hlediska, je velmi pravděpodobné, že trhy porostou ze současného stavu, avšak ne současným tempem. To platí také pro země střední a východní Evropy. Ale, až si trhy konečně uvědomí, že se spotřebitel (alespoň v Evropě a USA) nehodlá zapojit a podporovat oživení, jak to očekávají trhy, uvidíme pomalu zpomalující trh.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru