Novým generálním ředitelem německé energetické společnosti E.ON bude od počátku května 2010 Johannes Teyssen (49). Dosavadní šéf Wulf Bernotat zůstane do té doby ve funkci. E.ON je největším podnikem svého druhu na světě a mimo jiné působí i v České republice.

Firma v posledních letech vynaložila zhruba 18 miliard eur (asi 462,4 miliardy Kč) na akvizice v Itálii, Španělsku a Rusku. Nyní se snaží, aby jí akvizice přinesly zisk a její výkonnost se dostala na úroveň konkurenčních společností.

Teyssen je nyní provozním ředitelem a zároveň náměstkem generálního ředitele. Zdroj blízký situaci agentuře Reuters už v červenci sdělil, že novým šéfem podniku se stane právě Teyssen.

Teyssen je právníkem a ekonomem a celou svou dosavadní dvacetiletou kariéru strávil ve společnosti E.ON, nebo ve firmách, které se později staly součástí skupiny. Začínal v energetické společnosti PreussenElektra.

"Teyssen zná firmu velmi dobře," řekl k výběru nového šéfa společnosti E.ON analytik finančního ústavu Credit Suisse v Londýně Christopher Kuplent. "Díky tomu je výborně připraven na hlavní úkol: firmu racionalizovat, aby fungovala efektivněji," dodal.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru