Banka Goldman Sachs zvýšila odhad hospodářského růstu asijských ekonomik pro příští rok na 8,6 procenta z předchozích 7,8 procent. Do odhadu ale není započítáno Japonsko. Za zlepšením prognóz pro Asii podle banky stojí silnější ekonomické vyhlídky Spojených států a Číny.

Banka nyní předpokládá, že růst čínské ekonomiky letos dosáhne 9,4 procenta a v příštím roce zrychlí na 11,9 procenta. Podle předchozí prognózy přitom mělo čínské hospodářství letos stoupnout o 8,3 procenta a napřesrok o 10,9 procenta, napsala agentura Reuters.

Asie se po vzoru EU staví také proti protekcionismu - čtěte ZDE

Předseda čínské vlády Wen Ťia-pao o víkendu uvedl, že zatím nehodlá omezovat opatření na podporu domácí ekonomiky, která se nadále potýká s problémy doma i v zahraničí. Růst hrubého domácího produktu Číny ve druhém čtvrtletí zrychlil na 7,9 procenta z 6,1 procenta v prvním čtvrtletí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru