Americká pojišťovna American International Group (AIG) ve druhém čtvrtletí letošního roku poprvé po sedmi čtvrtletích vykázala zisk. Čistý zisk činil 1,8 miliardy USD (zhruba 32,5 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 5,4 miliardy USD ve stejném období loni, uvedla firma.

AIG se loni na podzim ocitla ve vážných finančních problémech a pomoc jí musela poskytnout americká vláda. AIG již ve třech krocích přijala státní pomoc více než 180 miliard dolarů a vláda v ní drží zhruba 80procentní podíl, napsala agentura Reuters.

Budoucnost je na vážkách

Společnost nyní pracuje na prodeji některých aktiv, aby mohla státní pomoc splatit. Firma v páteční zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) uvedla, že letos počítá s prodejem majetku v hodnotě kolem osmi miliard dolarů.

Akcie AIG zpevnily skoro o 60 procent. Nikdo neví proč - čtěte ZDE

Pojišťovací gigant AIG se rozdělí na zdravé a nemocné části - čtěte ZDE

Celkové tržby společnosti ve druhém čtvrtletí stouply o 48 procent na 29,53 miliardy dolarů. Generální ředitel společnosti Edward M. Liddy nicméně upozornil, že finanční výsledky podniku budou v příštích čtvrtletích vrtkavé kvůli nákladům souvisejícím s restrukturalizací.

Liddyho od pondělí nahradí v čele podniku Robert Benmosche. Za posledních 14 měsíců to bude už čtvrtý člověk, který je pověřen vedením kdysi největší pojišťovny světa.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru