Britské bankovní skupině Royal Bank of Scotland (RBS) se za finanční krize prohloubila ztráta v prvním pololetí na 1,04 miliardy liber (zhruba 31,4 miliardy korun). Loni byla za stejné období 827 milionů liber. Tržby ale meziročně vzrostly o 58 procent na 21,84 miliardy liber, uvedla v pátek banka.

Výsledek poznamenaly špatné úvěry, jejiž objem stoupl na 7,5 miliardy liber. Roli sehrála i slabší aktivita v malém a korporátním bankovnictví. Silný zisk proti tomu vykázalo investiční bankovnictví RBS.

Podíl státu 70 procent 

Po vládní kapitálové injekci z loňského roku má stát v Royal Bank of Scotland podíl 70 procent. RBS má přitom mezi britskými bankami nejvyšší bilanční sumu.

Generální ředitel banky Stephen Hester varoval, že se celkové výsledky RBS nemusejí zlepšit do roku 2011. Dodal také, že se celkové oživení ekonomiky může dostavit až po určité době, a akcie RBS se propadly o 13,7 procenta.

Banka dodala, že jejím novým finančním ředitelem bude Američan Bruce Van Saun. Jeho jmenováním tak banka dokončila personální změny v nejvyšším vedení, které začaly vládní záchrannou akcí loni v říjnu, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru