Pražská burza v závěru týdne ztrácí sílu a snaží se korigovat zisky, které získala za poslední čtyři dny. Index PX propadl krátce po 12:00 SELČ do záporu a klesl o 1,63 procenta na 1125,4 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy.

Nejvíce oslabují akcie NWR, které propadají o 4,27 procenta zpět pod metu 130 korun. Další skokan uplynulých dní akcie Erste se rovněž dostávají pod prodejní tlak a klesají pod 700 korun.

Akcie pojišťovny VIG si pohoršily o 3,8 procenta na 850 korun. Naproti tomu akcie společnosti Philip Morris stouply o 5,41 procenta na 7011 korun a staly se tak tahounem dnešní burzy. Akcie Komerční banky zpevnily o 0,89 procenta na 3405 korun.

ČEZ na snížené doporučení od Deutsche Bank příliš nereaguje a nevzdaluje se od hladiny 980 korun (-0,09 procenta). Ztráty na Telefonice 02 nepřesahují jedno procento a akcie Unipetrolu už tuto hranici prorazily a oslabují o 1,36 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru