Německá automobilka Volkswagen chce do roku 2012 vyrábět v Brazílii ročně jeden milion vozů. To je o 39 procent více než v roce 2008. Informoval o tom ve čtvrtek místní list Valor Econômico s odvoláním na Alexandera Seitze, který je členem nejvyššího vedení automobilky v zemi.

Kvůli splnění tohoto cíle požaduje automobilka po svých dodavatelích v Brazílii, aby zvýšili kapacitu a výrobu. V letošním roce by se nákupy součástek a materiálu měly zvýšit o 11 procent na 11 miliard realů (108,8 miliardy Kč). Výroba automobilky má proti loňskému roku stoupnout o 21 procent na zhruba 800.000 vozů, dodal Seitz.

Volkswagen prodal v červnu v Brazílii 66.849 vozů. Proti květnu se jeho prodej zvýšil o 20 procent, napsala agentura Reuters.

Čistý zisk Volkswagenu v prvním pololetí klesl o 81 procent na 494 milionů eur (asi 12,8 miliardy korun). Tržby největší evropské automobilky, jejíž součástí je i česká Škoda Auto, klesly o 9,4 procenta na 51,2 miliardy eur. Automobilový průmysl po celém světě se nyní potýká s propadem poptávky, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry a výdajů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru