Průmyslová výroba v Maďarsku se v prvním pololetí propadla o 22,5 procenta. Oznámil to ve čtvrtek centrální statistický úřad na základě předběžných údajů. V samotném červnu se produkce meziročně snížila o 18,6 procenta. Její pokles tak zpomalil z květnových 22,1 procenta.

Průmyslová výroba v zemích střední Evropy orientovaných na vývoz prudce klesá již řadu měsíců, protože světová hospodářská krize zasáhla poptávku na jejich klíčových exportních trzích v západní Evropě, napsala agentura Reuters.

Maďarsko nyní čelí nejhoršímu hospodářskému útlumu za téměř dvě desetiletí. Mezinárodní měnový fond a další instituce již loni slíbily zemi půjčku 25,1 miliardy dolarů (přes 450 miliard korun), která by měla podpořit státní rozpočet.

V České republice se průmyslová výroba v červnu podle předběžných údajů meziročně snížila o 12,3 procenta po květnovém sestupu o 22 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru