Deutsche Telekom zvýšil zisk (EBITDA) ve druhém čtvrtletí o 8,4 procenta na 5,3 miliardy eur díky růstu příjmů v zahraničí a pokračujícímu snižování nákladů. Podnik ve čtvrteční výsledkové zprávě také zopakoval cíl na celý letošní rok. Jeho čtvrtletní čísla zhruba odpovídají tomu, co očekávali analytici.

Tržby podniku vzrostly o 7,4 procenta na 16,2 miliardy; projevila se v nich konsolidace podílu v řecké telekomunikační společnosti OTE. Analytici odhadovali profit EBITDA na 5,08 miliardy a tržby na 16,3 miliardy eur.

"Údaje za druhé čtvrtletí nám dávají důvěru v celý rok," uvedl ve zprávě generální ředitel skupiny René Obermann. "Díky tomu potvrzujeme svoji předpověď na 2009," dodal.

Deutsche snížil celoroční cíl v dubnu kvůli slabé ekonomice a tvrdé konkurenci na hlavních trzích, zejména v Británii a Spojených státech. Nyní telekom odhaduje, že jeho celoroční zisk EBITDA bude o dvě až čtyři procenta nižší proti 19,5 miliardy eur z minulého roku, napsal Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru