Domácí měna včera pokračovala v dalším oslabování. Kurz EUR/CZK se během posunul o více než 20 haléřů blízko k úrovni 25,90. Během odpoledne pak mírně zkorigovala a zakončovala obchodní den kolem 25,80 EUR/CZK. Obchodování na forexu však bylo poklidné, když hlavní měnový pár eurodolar zůstal téměř bez pohybu.

Během včerejška byly zveřejněny domácí výsledky nezaměstnanosti (meziročně nárůst na 6,4 %). Na tato data navážou v dalších dnech údaje o červnovém zahraničním obchodě, které však na korunu nebudou mít vliv. Nejdůležitějším fundamentem v tomto týdnu tak je zítřejší zasedání bankovní rady.

Koruna i během dnešního dopoledne ztrácí. Pokud bude pokračovat podobným tempem jako včera, je možné, že případná změna sazeb bude již promítnuta do kurzu a nedojde tak k výraznějšímu oslabení. Nicméně trhy očekávají verdikt bez překvapení – sazby beze změny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru