Domácí měna včera pokračovala v dalším oslabování. Kurz EUR/CZK se během posunul o více než 20 haléřů blízko k úrovni 25,90. Během odpoledne pak mírně zkorigovala a zakončovala obchodní den kolem 25,80 EUR/CZK. Obchodování na forexu však bylo poklidné, když hlavní měnový pár eurodolar zůstal téměř bez pohybu.

Během včerejška byly zveřejněny domácí výsledky nezaměstnanosti (meziročně nárůst na 6,4 %). Na tato data navážou v dalších dnech údaje o červnovém zahraničním obchodě, které však na korunu nebudou mít vliv. Nejdůležitějším fundamentem v tomto týdnu tak je zítřejší zasedání bankovní rady.

Koruna i během dnešního dopoledne ztrácí. Pokud bude pokračovat podobným tempem jako včera, je možné, že případná změna sazeb bude již promítnuta do kurzu a nedojde tak k výraznějšímu oslabení. Nicméně trhy očekávají verdikt bez překvapení – sazby beze změny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru