Švýcarská Swiss Re vykázala nečekaně za druhé čtvrtletí ztrátu 381 milionů švýcarských franků (6,46 miliardy korun). Jedna z největších světových zajišťoven ve středu uvedla, že jí ztrátu způsobily špatné investice a odpisy z hodnoty aktiv, i když se prostředí k podnikání zlepšilo.

Za duben až červen minulého roku Swiss Re vytvořila zisk 564 milionů franků. Analytici teď přitom od skupiny se sídlem v Curychu očekávali vyšší zisk. Hrubé pojistné, klíčový ukazatel tržeb, ve Swiss Re vzrostlo o procento na 6,2 miliardy franků. Zajišťovny kryjí ztráty primárních pojišťoven, aby se rozložily výdaje při velkých škodách či katastrofách.

Navýšení základního kapitálu

Generální ředitel švýcarské zajišťovny Stefan Lippe ve zprávě připomněl, že Swiss Re zvýšila základní kapitál a stáhla se ze starších rizikových investic. 

Celkový výsledek byl ale záporný kvůli ztrátovým pojistkám korporátních obligací. Odpisy znehodnocených aktiv pak dosáhly 600 milionů franků a dalších náklady 431 milionů si vyžádala úvěrová účetní pravidla ve Spojených státech.

Německý rival Munich Re, světově největší zajišťovna podle výše pojistného, v úterý uvedl, že ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 12 procent na 703 milionů eur, připomněla agentura AP. V prvním pololetí ale zisk Munich Re spadl o 20,1 procenta na 1,12 miliardy eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru