Akcie na Wall Street v úterý mírně vzrostly díky finančnímu sektoru a ekonomickým údajům. Trh Nasdaq stoupl nejvýše od loňského října. Čísla o ekonomice naznačují, že oživování z recese bude plynulé, pokud půjde pomalu.

Klíčový index Dow Jones a širší trh S&P 500 se dostaly nejvýše za devět měsíců. DJI stoupl o 0,36 procenta na 9320,19 bodu (33,63 bodu). S&P 500 vzrostl o 0,30 procenta (3,02 bodu) na 1005,65 bodu. Nasdaq Composite posílil o 0,13 procenta (2,70 bodu) na 2011,31 bodu.

Spotřebitelé ve Spojených státech v červnu zvýšili výdaje, i když to částečně způsobil dražší benzin. Smlouvy na koupi starších domů vzrostly více, než se předpokládalo, ale příjmy Američanů utrpěly nejvýraznější pokles za čtyři a půl roku. Přetrvává tak obava z rostoucí nezaměstnanosti.

Po slibné zprávě z trhu s domy klesl dolar vůči euru do blízkosti letošního minima. Zpráva posílila naděje, že to nejhorší z hospodářské recese mají Spojené státy za sebou.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru