Akcie na Wall Street v úterý mírně vzrostly díky finančnímu sektoru a ekonomickým údajům. Trh Nasdaq stoupl nejvýše od loňského října. Čísla o ekonomice naznačují, že oživování z recese bude plynulé, pokud půjde pomalu.

Klíčový index Dow Jones a širší trh S&P 500 se dostaly nejvýše za devět měsíců. DJI stoupl o 0,36 procenta na 9320,19 bodu (33,63 bodu). S&P 500 vzrostl o 0,30 procenta (3,02 bodu) na 1005,65 bodu. Nasdaq Composite posílil o 0,13 procenta (2,70 bodu) na 2011,31 bodu.

Spotřebitelé ve Spojených státech v červnu zvýšili výdaje, i když to částečně způsobil dražší benzin. Smlouvy na koupi starších domů vzrostly více, než se předpokládalo, ale příjmy Američanů utrpěly nejvýraznější pokles za čtyři a půl roku. Přetrvává tak obava z rostoucí nezaměstnanosti.

Po slibné zprávě z trhu s domy klesl dolar vůči euru do blízkosti letošního minima. Zpráva posílila naděje, že to nejhorší z hospodářské recese mají Spojené státy za sebou.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru