Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje výstavbu třetí továrny v Číně. Informoval o tom v úterý zpravodajský server EDaily s odvoláním na zdroj z odvětví. Automobilka nicméně uvedla, že žádné rozhodnutí o nové továrně v Číně zatím nepadlo.

"Hyundai postaví svou třetí továrnu (v Číně) s počáteční roční kapacitou 200 000 vozů. Později tuto kapacitu rozšíří na 300 000 vozů," uvedl EDaily. Dodal, že jihokorejská firma rovněž uvažuje o převzetí některého z čínských výrobců automobilů.

Dvě továrny s kapacitou 600 000 vozů

Hyundai nyní v Číně prostřednictvím společného podniku s místní firmou Beijing Automotive Industry Holdings provozuje dvě továrny s celkovou kapacitou 600 000 vozů ročně, napsala agentura Reuters.

Hyundai tvoří společně s dceřinou firmou Kia pátého největšího výrobce automobilů na světě. Společnost loni v listopadu oficiálně zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.

Hyundai zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 48 procent na rekordních 811,9 miliardy wonů (téměř 12 miliard korun). Pomohla jí k tomu slabší domácí měna a vládní opatření na podporu poptávky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru