Pražská burza po čtyřech dnech výrazného růstu zamířila směrem dolů. Krátce po 17:00 index PX ztratil 0,1 procenta na 1092,2 bodu. Nejvíce oslabily cenné papíry Orca, a to 4,21 procenta na 193,50 koruny. Vyplývá to z údajů burzy.

V červených číslech se pohybovaly i akcie NWR a ECM, která ztrácela téměř dvě procenta. Hned v závěsu spodního žebříčku se drží Erste s 0,61 procenty, Unipetrol s 0,84 procenty a Telegónica s propadem o 0,41 procenta.

Burza už byla však zajímavá od rána, kdy ztrácela přes tři procenta. Nejvíce se držely cenné papíry CETV, které posílily o 32,53 procenta na 409,90 korun a Pegas Nonwovens, jehož akcie se vyšphaly o 3,42 procenta na 393 korun.

Trh podržely akcie ČEZu

Trh podržely také akcie ČEZu, které se z denních minim u 970 korun vyhouply až na závěrečných 987 korun ( o 0,7 procenta) při nadprůměrném objemu 1,8 miliardy korun.

Komerční banka před zítřejším výsledkovým reportem nakonec stagnovala na hladině 3150 korun.

V systému pro nejlepší akcie SPAD byly krátce po 11:00 uzavřeny obchody za více než dvě miliardy korun. Z okolních středoevropských trhů varšavský WIG20 ztratil 1,90 procenta, vídeňský ATX odepsal 0,44 procenta a budapešťský BUX klesl o 1,58 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru