Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v posledním týdnu rostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zdražil průměrně o 30 haléřů na 28,26 koruny za litr. Cena nafty vzrostla v průměru o 31 haléřů na 26,28 koruny za litr. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS, která vývoj cen pohonných hmot pravidelně sleduje. Ceny pohonných hmot mírně klesaly od druhého týdne prázdnin.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je litr benzinu o tři a půl koruny levnější. Nafta byla loni dražší o více než sedm a půl koruny.

Nejdražší byl v neděli benzin v Praze, kde se prodával průměrně za 28,90 korun za litr, což představuje zdražení za týden o 55 haléřů. Prahu v ceně benzinu těsně následuje Moravskoslezský kraj s cenou 28,82 Kč/l. Třetí nejdražší je Středočeský kraj (28,49 Kč/l).

Nejlevnější benzin v Karlovarském kraji

Cenovou hranici 28 korun za litr překračují všechny kraje kromě tří. S cenou 27,90 koruny za litr byl nejlacinější benzin v Karlovarském kraji. Jen o haléř dražší byl v Královéhradeckém kraji, který je dlouhodobě nejlevnější. Třetí nejlevnější kraj je Jihočeský.

Také nafta byla v neděli nejdražší v hlavním městě. Podražila o 52 haléřů a dostala se na cenu 26,97 koruny za litr. O téměř 50 haléřů nafta podražila v Moravskoslezském, který je tak s cenou 26,78 Kč/l druhý nejdražší. Zdaleka nejlevnější je dlouhodobě nafta v Karlovarském kraji, i přes zdražení o 30 haléřů je s cenou 25,48 Kč/l o více než 30 haléřů levnější než druhý nejlacinější region Jihočeský kraj.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru