V pátek to prohlásila komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová.

Komise nechtěla původní návrh schválit, protože se obávala omezení konkurence, Lufthansa ale předložila návrh nový, s nimž je komise už zřejmě spokojena.

Kroesová řekla, že navrhne záměr Lufthansy schválit. "Po rozhovorech, které jsme dnes vedli o výsledcích tržního testu z tohoto týdne, Lufthansa navrhla další vylepšení podmínek, kterými bude v tomto případě řešit obavy o snížení konkurence," uvedla Kroesová ve sdělení, z něhož cituje agentura Reuters.


"Návrh rozhodnutí bude předložen poradnímu výboru členských zemí a konečný návrh bude co nejdříve předložen ke schválení kolegiu komisařů," dodala.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru