Čistý zisk amerického zábavního gigantu Walt Disney se ve třetím finančním čtvrtletí meziročně propadl o 26 procent na 954 milionů dolarů (zhruba 17 miliard korun), protože slabý prodej DVD stáhl jeho filmovou divizi do ztráty. Oznámila to v pátek ráno firma. Dodala však, že slábnoucí trh s televizní reklamou se stabilizoval.

Celkové tržby společnosti se ve čtvrtletí končícím v červnu meziročně snížily o sedm procent na 8,6 miliardy dolarů. "Vidíme známky stabilizace ekonomiky, rozsah a síla oživení však zůstávají nejisté," uvedl generální ředitel podniku Robert Iger. "Ačkoli naše výsledky ve čtvrtletí zasáhla obtížná světová ekonomika, zůstáváme povzbuzeni relativní silou našich aktivit," dodal.
Tržby televizních sítí ABC a ESPN ve čtvrtletí klesly o dvě procenta na 3,96 miliardy dolarů a tržby zábavních parků o devět procent na 2,75 miliardy dolarů. Tržby filmového studia se propadly dokonce o 12 procent na 1,26 miliardy dolarů. Studio vykázalo provozní ztrátu 12 milionů dolarů po zisku 97 milionů před rokem, napsala agentura AP.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru