Americké akcie ve čtvrtek posílily díky překvapivě příznivým výsledkům hospodaření některých podniků. Index technologického trhu Nasdaq poprvé od loňského října v průběhu na krátkou dobu překročil psychologicky důležitou hranici 2000 bodů. Indexy však v závěru ztratily část svých zisků, když krátce před closem byla vidět ochota vybírat krátkodobé zisky.

Nejsledovanější index Dow Jones se zvýšil o 0,92 procenta na 9154,46 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 1,19 procenta na 986,75 bodu a Nasdaq o 0,84 procenta na 1984,30 bodu.

Všech 10 průmyslových skupin indexu SP zakončilo den v kladných číslech, nejrůstovější byl sektor základních materiálů (+3,2 procenta) a finanční sektor (+2,6 procenta), nejmenší zisky si naopak připsal defenzivně laděny sektor zdravotní péče (+0,2 procenta).

Výrobce mobilních telefonů Motorola posílil o 9,4 procenta, protože jeho čtvrtletní dodávky překonaly očekávání analytiků.

Díky dobrým čtvrtletním výsledkům posílily také například firmy MasterCard a Tyco International.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru