Jaderná elektrárna Temelín v pátek odstaví první blok kvůli pravidelné výměně čtvrtiny paliva. Blok bude dodávat elektřinu do 21:30, kdy jej obsluha odpojí od rozvodné sítě. Plánovaná odstávka potrvá 71 dní.

Pracovníci elektrárny při ní vymění 31 palivových souborů. Nejdůležitější činností bude při odstávce výměna části lopatek u dvou nízkotlakých rotorů turbíny. Stejnou úpravu provedli zaměstnanci při nedávné odstávce na druhém bloku.

Při odstávce je naplánováno více než 7000 činností. Kromě 400 pracovníků elektrárny se na jejich provedení bude podílet i dalších 600 lidí z 50 dodavatelských firem. Odstávka skončí v první polovině října.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru