Po ekonomickém poklesu se nyní situace stabilizuje. Ukazuje na to objem mezinárodních platebních transakcí. Uvedla to společnost MasterCard provozující druhý největší systém platebních karet na světě. Firma také překonala čtvrtletním výsledkem odhady analytiků na Wall Street.

Finanční ředitelka MasterCardu Martina Hundová-Mejeanová uvedla, že se v červenci počet platebních trasakcí zvýšil podobně jako ve druhém čtvrtletí. Varovala ale, že je příliš brzy na to, aby se předběžné náznaky vydávaly za trend.

Počet transakcí ve druhém čtvrtletí vzrostl o 7,9 procenta. Objem v mezinárodních platbách ale klesl o 2,1 procenta.

Díky vyšším poplatkům, které MasterCard účtuje bankám, a snižování nákladů podnik za čtvrtletí vydělal 348,9 milionu dolarů. Nárůst počtu transakcí pomohl zmírnit dopad slabších spotřebitelských výdajů. Před rokem měl podnik ztrátu 746,7 milionu.

"Spotřebitelská důvěra zůstává nízká, pravděpodobně kvůli obavám z nezaměstnanosti," uvádí výsledková zpráva. Akcie podniku po zveřejnění výsledků přesto vzrostly o šest procent, napsal Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru