Počet lidí bez práce v Německu kvůli recesi v červenci podle předběžných údajů vzrostl o dalších asi 52 000, takže celkový počet nezaměstnaných se zvýšil na 3,46 milionu. Oznámil to ve čtvrtek Spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti se tak zvýšila o desetinu procentního bodu na  3,46 milionu.

"Recese v Německu znovu zanechala stopu na trhu práce," řekl ke statistice šéf úřadu práce Frank-Jürgen Weise. Nicméně horšímu výsledku podle něj zabránily sezónní práce.

Sezónní přepočet

Pokud by se vzal v úvahu sezónní přepočet a přihlédlo se k jednorázovým vlivům, pak by se počet lidí bez práce o 6000 snížil. Bez jednorázového vlivu by ale v sezónním přepočtu počet nezaměstnaných vzrostl asi o 30 000.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že lidí bez práce přibude asi 45 000.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru