Spotřebitelské ceny v Německu klesly v červenci poprvé za 22 let. Podle předběžných ukazatelů německé vlády činil pokles meziročně 0,6 procenta, uvedla agentura AP.

Červencový pokles spotřebitelských cen podnítilo především prudké meziroční snížení cen energií a pohonných hmot, uvedl německý statistický úřad.
Inflace v Německu se dostala do negativních čísel poprvé od března 1987, kdy spotřebitelské ceny klesly meziročně o 0,3 procenta. Během letošního června činila míra německé inflace 0,1 procenta.

Německo je nejsilnější evropskou ekonomikou. Nejnovější ukazatele o inflaci vycházejí z údajů šesti německých spolkových zemí. Konečné ukazatele budou zveřejněny 11. srpna. Ty se však málokdy liší od předběžných výsledků, uvedla AP.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru