Krajský soud v Brně zastavil insolvenční řízení se společností CE WOOD. Agentura ČTK to zjistila ze zveřejněných informací v insolvenčním rejstříku. Soud tak vyhověl návrhu státního podniku Lesy ČR, který podnět na insolvenční řízení stáhl a současně soudu navrhl, aby insolvenční řízení se CE Wood zastavil.

Společnost CE Wood chránilo od začátku března před vyhlášením úpadku moratorium, které platilo do začátku července. Smírné řešení situace oba podniky avizovaly i po schůzi věřitelů, která se konala 7. července v Brně.

Státní podnik Lesy ČR je největším věřitelem CE Wood, největší firmy, která se v Česku zabývá výrobou, zpracováním a prodejem dřeva. V roce 2007 vykázala tržby 3,358 miliardy Kč, její ztráta činila 47,8 milionu korun. Loňská čísla dosud podnik nezveřejnil.

Vztahy mezi Lesy a firmou CE Wood byly až dosud dlouhodobě napjaté. Lesy například v květnu podaly trestní oznámení na šéfa CE Wood. Ta naopak se státními Lesy ČR vedla arbitráže v celkové hodnotě několika miliard korun, protože se cítila poškozena způsobem, jakým Lesy vypisovaly tendry na těžbu dřeva.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru