Americké společnosti Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství v oblasti internetového vyhledávání a reklamy. Obě firmy to oznámily v oficiálních prohlášeních. Jejich krok je dosud bezprecedentním pokusem oslabit dominantní postavení, které si vydobyl největší internetový vyhledávač Google na trhu s internetovou reklamou.

Je to zpráva překvapivá z toho důvodu, že Microsoft loni v květnu stáhl svoji nabídku na převzetí Yahoo za 47,5 miliardy dolarů (855 miliard korun). Vedení Yahoo ji považovalo za příliš nízkou, odmítlo ji a vztahy s Misrosoftem byly spíše napjaté. Vedení nepřijalo ani pozdější návrh Microsoftu na koupi pouhého internetového vyhledávače.

 

 

Útok na Google však Microsoft a Yahoo opět spojil. Google je jedničkou v internetovém vyhledávání, podle údajů výzkumné firmy comScore ovládá 67 procent trhu. Na druhém místě je s obrovským odstupem Yahoo s tržním podílem pouhých osm procent. Tržní podíl Microsoftu činí tři procenta, napsala agentura AP.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě, podobně jako další firmy se však potýká s důsledky světové hospodářské a finanční krize. Tržby společnosti vykázaly v uplynulém finančním roce první pokles od vstupu firmy na burzu v roce 1986.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru