Česká pobočka kosmetické společnosti Avon dostala "jižanský šmrnc" - do jejího vedení nastupuje jihoameričan Rodrigo Contreras.

"Dosud měl na starosti pobočku Avonu v Peru. V Česku se naplno ujme řízení v polovině srpna," řekl on-line deníku iHned.cz Michal Borec, který má v Avonu na starosti externi komunikaci pro střední a východní Evropu.

Spolu s Českou republikou bude mít Contreras na starosti i Slovensko či Bosnu a Hercegovinu. Avon totiž zároveň s obměnou vedení obměnil i dělení evropských trhů.

Jeden z mála mužů

Contreras je jedním z mála mužů ve vedení kosmetické firmy, která se v rámci svého marketingu zaměřuje například také na propagaci boje proti rakovině prsu. V minulosti totiž Avonu šéfovali hlavně ženy - naposledy Karina Dudek Miračka, která z Avonu odešla, ještě před ní Marianna Bradovková.

Avon je jednou z předních firem, které sází na osobní prodej. Podle posledních zveřejněných výsledků v Obchodním rejstříku měla firma za rok 2007 obrat více než dvě miliardy korun a hospodařila se ziskem necelých 400 milionů korun. V Česku má zároveň více než sto tisíc "Avon ladies a Avon gentlemanů".

Avon je ve více než sto čtyřiceti zemích světa. Na celém světě je přes pět miliónů Avon ladies a gentlemanů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru