Hrubý domácí produkt (HDP) Litvy se ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 22,4 procenta. Ekonomika tak podle tamního statistického úřadu vykazuje mnohem výraznější propad než v prvním čtvrtletí, kdy po zpřesnění dat meziročně klesla o 13,3 procenta. Litva je v Pobaltí jednou ze zemí, které tvrdě pociťují dopady současné finanční a hospodářské krize.
Výsledek za druhé čtvrtletí je mnohem horší, než předpokládali analytici v anketě agentury Reuters. Ti sice čekali, že propad ekonomiky se ještě prohloubí, v průměru ale předpovídali zrychlení tempa propadu HDP jen na 16,7 procenta.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru