Česká měna dopoledne dále posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Krátce po 10:15 si koruna vůči euru polepšila na 25,43 Kč/EUR a k dolaru na 17,80 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

"Koruna v úterý otevírala prakticky bez pohybu. V průběhu dopoledne pak sbírá mírné zisky a její kurz se posouvá na 25,43 Kč/EUR," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. Polský zlotý podle něj dopoledne stagnoval, maďarský forint lehce získal a obrátil tak směr po pondělním oslabení spojeném s tím, jak maďarská centrální banka o procento snížila hlavní úrokovou sazbu.
Vývoj obchodování s korunou bude podle Vlka určovat nálada vůči rizikovým aktivům především na světových akciových trzích. Ty se stále nevzdávají a přes slabší chvilky rostou; to platí i pro dopolední obchodování v Evropě. Také středoevropské měny by si tak mohly udržet mírně pozitivní náladu.

Dolaru se nakonec nepodařila výrazná korekce a znovu se dostává pod tlak. Krátce po 10:15 oslabil na 1,4287 USD/EUR spolu s tím, jak investory neopouští chuť na rizikovější aktiva, dodal Vlk.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru