Americké akcie zahájily týden mírným růstem. Po ranním poklesu se investoři v pondělí na závěr obchodování zaměřili především na finanční akcie, trhu pomohla data o červnovém růstu prodeje nových domů v USA. Na devizových trzích dolar oslaboval vůči euru.

Index Dow Jones vzrostl o 0,17 procenta (15,27 bodu) na 9108,51 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,30 procenta (2,92 bodu) a obchodování zakončil na 982,18 bodu. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 0,10 procenta (1,93 bodu) na 1967,89 bodu.

Růst finančních akcií povzbudil vývoj na trhu s novými domy ve Spojených státech, jejichž prodej v červnu zaznamenal nejprudší nárůst za téměř devět let.

Obchodování s finančními emisemi v minulých dvou týdnech zaostávalo, od pátku k nim ale investoři obracejí pozornost. Každý ze tří hlavních indexů americké burzy si v minulých dvou týdnech připsal kolem 11 procent.

Na devizových trzích oslabil dolar na své více než sedmitýdenní minimum vůči euru, neboť ukazatele na trhu s bydlením naznačily pozitivní vývoj ekonomiky. Dolar při dobrých zprávách z hospodářství obvykle klesá, protože investoři před ním dávají přednost rizikovějším více úročeným měnám.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru