Jak se podle vás bude dnes vyvíjet cena ropy a co na ni bude působit?
Na dnešek jsme připraveni na negativní sentiment, kdy za absence zpráv o zásobách nebo poptávce po ropě, bude ropa tažena obecným sentimentem, který je pro dnešek negativní. Čekáme tedy pokles cen ropy.

Zlato v současnoti ztrácí na ceně, jaký je důvod tohoto poklesu?
Zlato od 07/07 posílilo o 5% zejména taženo slábnoucím dolarem. Dolar sílí a my čekáme další posilování zlata, ale mírnější, na dnešek na 958.

Co dnes můžeme očekávat na eurodolarovém trhu?
Na dnešek lze očekávat zastavení rally posledních 10dní, navíc po negativních zprávách Amazon a Microsoft, a to by mělo poslat EURUSD dolů. Cílujeme na úroveň 1,4050.

EURCZK
Koruna včera včera posílila na nejsilnější úroveň v tomto roce, tažena výhradně pozitivním sentimentem světové ekonomiky. Trh nereaguje na žádná makrodata ČR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru