Jak se podle vás bude dnes vyvíjet cena ropy a co na ni bude působit?
Na dnešek jsme připraveni na negativní sentiment, kdy za absence zpráv o zásobách nebo poptávce po ropě, bude ropa tažena obecným sentimentem, který je pro dnešek negativní. Čekáme tedy pokles cen ropy.

Zlato v současnoti ztrácí na ceně, jaký je důvod tohoto poklesu?
Zlato od 07/07 posílilo o 5% zejména taženo slábnoucím dolarem. Dolar sílí a my čekáme další posilování zlata, ale mírnější, na dnešek na 958.

Co dnes můžeme očekávat na eurodolarovém trhu?
Na dnešek lze očekávat zastavení rally posledních 10dní, navíc po negativních zprávách Amazon a Microsoft, a to by mělo poslat EURUSD dolů. Cílujeme na úroveň 1,4050.

EURCZK
Koruna včera včera posílila na nejsilnější úroveň v tomto roce, tažena výhradně pozitivním sentimentem světové ekonomiky. Trh nereaguje na žádná makrodata ČR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru