Jihokorejské společnosti Samsung Electronics vzrostl ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 5,2 procenta na 2,25 bilionu wonů (32,5 miliardy Kč), což je nejlepší zisk za dva a půl roku. Růst podpořil vyšší zájem o televizory s plochou obrazovkou, mobilní telefony a nárůst cen paměťových čipů způsobený zvýšením poptávky po osobních počítačích. Uvedla to společnost, která je největším světovým výrobcem paměťových čipů a televizorů s plochou obrazovkou, v pátečním prohlášení.

Tržby za tři měsíce do konce června stouply o 15,9 procenta na 21,02 bilionu wonů. Tržby divize polovodičů vzrostly o 7,2 procenta a telekomunikační divize o 27,4 procenta. Samsung je druhým největším výrobcem mobilních telefonů za finskou Nokií. Tržby z prodeje televizorů s plochou obrazovkou sice meziročně klesly o 8,1 procenta, proti předchozímu čtvrtletí však stouply o 24,1 procenta.
Výsledky jsou dobrou zprávou pro Samsung, jehož hospodaření se v posledních čtvrtletních kvůli ekonomické recesi zhoršovalo. V prvním čtvrtletí letošního roku zisk firmy prudce klesl a v posledních třech měsících loňského roku Samsung zaznamenal svoji první ztrátu, napsaly agentury AP a Reuters.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru