Cestovní kancelář SPORTour je od čtvrtka v insolvenčním řízení. Rozhodl o tom pražský městský soud na návrh věřitele, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku. Majitelem SPORTour je podnikatel Karel Vacek.

Soud zároveň vyzval ostatní věřitele, aby přihlásili své pohledávky. Cestovní kancelář nyní nemůže nakládat se svým majetkem. Na webu "cestovky" se zatím žádné prohlášení neobjevilo. Na jediném zveřejněném kontaktu se nikdo nehlásí, formuláře na nákup ubytování však fungují.

Jde o malou cestovní kancelář, která se zaměřuje na tuzemské hory a Alpy, které nabízí českým i zahraničním turistům. Podle zveřejněného certifikátu na stránkách kanceláře vypršelo pojištění proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny už loni v říjnu. Mluvčí ČPP Renata Svobodová však na dotaz ČTK uvedla, že cestovní kancelář má u pojišťovny platnou smlouvu.

Společnost Snowhill

Jediným majitelem "cestovky" je podnikatel Karel Vacek, který dříve vlastnil také provozovatele lyžařských areálů společnost Snowhill. Před rokem Vacek Snowhill prodal podnikateli v gumárenství Tomáši Němcovi. Jedním z důvodů prodeje mohly být podle tehdejší zprávy serveru Týden.cz stamilionové dluhy Snowhillu.

SPORTour podle zjištění ČTK sloužil zřejmě jako servisní organizace Snowhillu, kterému zajišťoval přísun turistů. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury měla kancelář ročně zhruba 2000 klientů, zda má nějaké i nyní, není jasné.

Vacek se aktuálně zdržuje v Rakousku a s novináři nechce hovořit. "Když jsme ho kontaktovali, aby nám situaci vysvětlil, ukončil hovor s tím, že ho to nezajímá a že se o tom nebude bavit," uvedl Okamura.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru