Analytici předpokládali, že z čerstvě propuštěných Američanů si žádost o podporu v týdnu, který skončil 18. července, podá 550 000 lidí; nakonec to bylo o 4000 více. Podle ministerstva práce je "vinen" minulý týden, kdy bylo v automobilovém a výrobním sektoru propuštěno více lidí, než se původně očekávalo. V posledních týdnech přitom počet žadatelů o podporu spíše klesal.

Celkový počet lidí, kteří v USA pobírají podporu, klesl v týdnu do 11. července, kam sahají poslední údaje, o 88 000 na 6,225 milionu. Analytici nyní očekávají růst tohoto čísla na 6,32 milionu.

Bernanke: Ekonomika USA se pomalu uzdravuje, hrozbou je nezaměstnanost - čtěte ZDE

Nezaměstnanost v USA stoupla na 9,5 procenta, nejvíce od roku 1983 - čtěte ZDE

Míra nezaměstnanosti v USA se již vyšplhala na 9,5 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od srpna 1983. Ekonomové předpokládají, že letos dosáhne deseti procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru