Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald´s ve Švýcarsku láká zákazníky na hamburgery vyrobené ze "stoprocentně švýcarského" hovězího, na reklamní plakát se mu ale vloudila chybička. Kouká z něj totiž obří kráva, která pochází z Rakouska, napsala agentura DPA. Odkud kráva je, prozradil žlutý štítek, který má v uchu. Je na něm vyražena zkratka AT, tedy Rakousko.

Chyba vznikla pravděpodobně tak, že stejná kráva "vystupovala" v reklamě McDonald´s už i v Rakousku. Firma sice před začátkem nové reklamní kampaně vyměnila krávě na břiše hnědý flek s obrysy Rakouska na skvrnu s obrysy Švýcarska, na štítek v uchu ale zapomněla.

McDonald´s i po tomto přešlapu svoje zákazníky ve Švýcarsku ujistil, že hamburgery, která prodává, jsou pouze ze švýcarského hovězího.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru