Švýcarská banka Credit Suisse zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně téměř o 30 procent na 1,57 miliardy švýcarských franků (26,6 miliardy Kč) díky dobrým výsledkům divize pro investiční bankovnictví. Oznámila to ve čtvrtek firma.

"Očekáváme, že podmínky ve světové ekonomice zůstanou náročné," uvedl generální ředitel společnosti Brady Dougan. "Pokud se ale budou trhy nadále zlepšovat, očekáváme další sílu ve všech našich aktivitách," dodal.
Investiční bankovnictví přispělo ke čtvrtletnímu zisku před zdaněním částkou kolem 1,66 miliardy švýcarských franků. Celkové příjmy podniku stouply o deset procent na 8,6 miliardy švýcarských franků, napsala agentura AP.

Společnost Credit Suisse je nyní největší švýcarskou bankou podle tržní hodnoty. Předstihla tak konkurenta UBS, který minulý měsíc varoval, že za druhé čtvrtletí vykáže ztrátu.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru