Množství nových průmyslových zakázek v květnu proti předchozímu měsíci v eurozóně kleslo o 0,2 procenta. V celé Evropské unii ale průmyslové zakázky naopak narostly. Proti dubnu se zvýšily o 0,9 procenta. Vyplývá to z odhadů, které ve středu zveřejnil Evropský statistický úřad (Eurostat).

V porovnání se stejným obdobím loňského roku průmyslové zakázky letos v květnu zaznamenaly propad o 30,1 procenta v eurozóně a o 28 procent v celé 27členné unii.
Mezi státy, u nichž jsou data dostupná, největší meziměsíční propad zaznamenali statistici v Irsku, kde průmyslové zakázky propadly o více než 13 procenta. Největší nárůst (o 9,7 procenta) mělo Nizozemsko. v ČR podle evropských statistiků průmyslové zakázky poklesly o 1,2 procenta.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru