Česká měna byla toto úterý v úvodu obchodování opět úspěšná. V porovnání s pondělním závěrem zpevnila zhruba o pět haléřů k oběma hlavním světovým měnám. Kolem 10:30 se pohybovala na úrovni 25,77 k euru a 18,13 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Trh podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka zůstává vzhledem k absenci domácích událostí zaměřen výhradně na dění v zahraničí a tam je v centru pozornosti nynější výsledková sezona. "Díky dalším solidním výsledkům zůstávají akciové trhy růstově naladěné a to se promítá do celkově zlepšeného vztahu k rizikovým aktivům," uvedl.

Dolar je naproti tomu pod tlakem. Od pondělí však další ztráty nenabral a zůstává usazen kolem hranice 1,4200 vůči euru. "Ani od koruny tak zatím nečekáme další velké zisky a spíše stagnaci na současné úrovni," naznačil další vývoj Vlk.

To však podle něj mohou změnit další výsledky firem, kterých je toto úterý na programu slušná řádka. "Žádná důležitá makročísla v kalendáři nejsou, ale je tam projev šéfa (americké centrální banky) Fedu v americkém Kongresu, který bude jako vždy ostře sledován. Známek zlepšování ekonomiky přibylo a hodnocení Fedu bude hodně důležité, zvláště ve vztahu k pokračující velice uvolněné měnové politice," upozornil Vlk.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru